Ovulaatio- ja raskaustesti Sofi, liuska





- Heti varastosta yli 20 kpl
- Heti varastosta yli 20 kpl
- Heti varastosta yli 20 kpl
- Heti varastosta yli 20 kpl
- Heti varastosta yli 20 kpl
Nämä liuskaovulaatiotestit ovat herkkiä. Herkkyys 25 mIU/ml.
- Leveämpi 4 mm:n liuska
- Tarkat suomen-, ruotsin- ja englanninkieliset käyttöohjeet
- Tarkkuus yli 98 %
Ovulaatiotestiliuska tehdään kastamalle testi virtsanäytteeseen. Tulos on luettavissa testille piirtyvistä viivoista.
Sofi-raskaustesti on hieman leveämpi liuskatesti. Testin tekeminen on nopeaa ja tulos on luotettava. Testi on herkkä, mutta ei liian herkkä. Tämä takaa aikasen tuloksen ilman "haamuviivoja". Positiivisen tuloksen voi saada jopa 40 sekunnissa.
- Leveämpi 4 mm liuska
- Testin herkkyys 25 mlU/ml
- Tarkat suomen-, ruotsin- ja englanninkieliset käyttöohjeet
- Tarkkuus yli 99,8 %
Raskaustestiliuska tehdään kastamalle testi virtsanäytteeseen. Tulos on luettavissa testille piirtyvistä viivoista/viivasta.
Liuskamalliset testit eroavat muista testeistä siten, että niiden ympärillä ei ole muovikoteloa eli niiden pakkausjäte on minimoitu. Testit toimivat muutoin aivan samalla tavalla kuin vastaavat kalliimmat testit, mutta niissä ei ole virtsan annosteluun liittyvää mekaniikkaa, joten on tärkeää noudattaa käyttöohjeita tarkasti testin kastamisessa.
Testit ovat yksittäispakattuja ja kertakäyttöisiä. Tuote on CE-merkitty lääkinnällinen laite, CE0197. Valmistaja: Shenzhen GLD Biotech